Wednesday, March 23, 2011 0 comments

Wegmans Weekly Deals w/ Match Ups ~ 03/20 thru 03/26


Wegmans Deals 3/20 – 3/26(* prices & coupon policies based on Dickson City, PA Store where they double up to $0.99 coupons)
Here are few deals and coupon matchups for Wegmans.
———————————————————–
Please NOTE: This week’s Wegmans’ flyer is filled with only Wegmans brand products.
Coupon Matchups
SNACK
Kellogg’s Nutri-grain Cereal Bars $2.50
Use $0.75/2 Kellogg’s Nutri-grain Cereal Bars, exp. 5-1-11 (RP 03/06/11) = $1.50 saved (coupon doubles)
Final Cost = $1.75
Keebler Town House Crackers $2 until 4/2
Use $1/2 Keebler or Cheez-It Crackers, exp. 3-27-11 (RP 01/30/11) OR $1/2 packages of Keebler Townhouse Crackers printable coupon
Final Cost = $1.50 each
Cheez-It Crackers $2 until 4/2
Use $1/2 Keebler or Cheez-It Crackers, exp. 3-27-11 (RP 01/30/11)
Final Cost = $1.50 each
*Cheez-It Baby Swiss Cheese Baked Snack Crackers $2 
Use $0.75/1 package of Sunshine® Cheez-It® Baby Swiss Cheese Baked Snack Crackers printable coupon = $1.50 saved (coupon doubles) 
Final Cost = $0.99
Keebler Cookies (Select Varieties) $1.99 until 4/2
Use $0.55/2 Keebler Cookies, exp. 5-1-11 (RP 03/06/11) = $1.10 saved (coupon doubles)
Final Cost = $1.44 each
———————————————————–
FROZEN
Eggo Frozen Product (Various Varieties) $1.99 until 4/2
Use $0.75/2 Eggo Frozen Product, exp. 4-8-11 (RP 03/13/11) = $1.50 saved (coupon doubles)
Final Cost = $1.24 each
Tony’s Pizza $2.29 until 4/2
Use $1/2 Tony’s Pizza printable coupon OR $1/2 Tony’s Original Crust Pizza, exp. 4-30-11 (SS 02/13/11)
Final Cost = $1.79 each
Gorton’s (select 6.3oz items) $2.99 until 4/30
- $0.50/1 Gorton’s Item (SS 02/13/11)
- $0.50/1 Gorton’s Item, exp. 4-23-11 (SS 01/16/11)
- $1/1 Gorton’s Item, exp. 4-23-11 (SS 01/16/11)
$1/2 Gorton’s Item printable coupon
———————————————————–
ORGANIC
Garden of Eatin’ Organic Tortilla Chips $2 until 3/26
Use $1/1 Garden of Eatin’ Chips printable coupon
Final Cost = $1
———————————————————–
Some ON-GOING DEALS:
*Gain Fabric Softener Dryer Sheets, Original Fresh $3.49 
Use $3/1 Gain Fabric Softener or Sheets, exp. 3-31-11 (RP 02/13/11) 
Final Cost = $0.49
****
*Carnation Evaporated Milk (12 fl. oz. can.) $1.09 
Use $0.50/2 Carnation Evaporated Milk, exp. 4-30-11 (SS 01/23/11) = $1 saved (coupon doubles) 
Final Cost = $0.59 each
****
*Campbell’s Tomato or Chicken Noodle Soup $0.75 
Use $0.40/2 Campbell’s Condensed Soups printable coupon= $0.80 saved (coupon doubles) 
Final Cost = $0.35 each
****
*Newman’s Own Pasta Sauce $1.99 
Use $0.50/1 Select Newman’s Own Products printable coupon = $1 saved (coupon doubles) 
Final Cost = $0.99
*Ronzoni Smart Taste Pasta $1.29 
Use $1/2 Ronzoni Smart Taste, exp. 3-31-11 (SS 01/23/11) OR $1/2 Ronzoni Smart Taste printable coupon
Final Cost = $0.79 each
*Ronzoni Health Harvest Pasta $1.49 
Use $1/2 Ronzoni Healthy Harvest, exp. 3-31-11 (SS 01/23/11) OR $1/2 Ronzoni Healthy Harvest printable coupon
Final Cost = $0.99 each
****
*Quick Oats or Old Fashioned Oats $1.99 
Use $1/1 Select Quaker Oatmeals, exp. 4-30 (RP 1/2/11)  
Final Cost = $0.99
Pepperidge Farm Milano Cookies $2.99
Use $0.55/1 bag of Pepperidge Farm Milano cookies printable coupon = $1.10 saved (coupon doubles)
Final Cost = $1.89
****
*Coffee-mate Flavored Coffee (16oz) 1.99 
Use $1.50/1 Coffee-mate Liquid or Powder Creamer printable coupon = $1.50 saved  
Final Cost = $0.49
Coffee-mate Flavored Coffee (16oz) 1.99
Use $0.75/2 Coffee-mate Liquid or Powder Creamer Product printable coupon = $1.50 saved ($0.75 coupon doubles)
Final Cost = $1.24
Country Crock 1.99
Use $0.40 off any Country Crock product printable coupon = $0.80 saved (coupon doubles)
Final Cost = $1.19
****
Honest Kids Organic Drink Pouches $3.49
Use $0.75/1 Honest Kids 8 pouch carton printable coupon = $1.50 saved (coupon doubles)
Final Cost = $1.99
Food Should Taste Good $2.99
Use $1/1 Food Should Taste Good printable coupon
Final Cost = $1.99
Snikiddy Snacks 4oz $2.50
Use $1/1 Snikiddy Sharing Pack or Multipack printable coupon = $1 saved
Final Cost = $1.50
———————————————————–
Gluten Free Products:
Enjoy Life Products prices vary from $3.19(cereal) to $4.69(granola)
Use $0.55/1 Any Enjoy Life Product printable coupon = $1.10 saved (coupon doubles)
Final Cost = $2.05 to $3.59
*Please NOTE: The above prices & coupon policies are from Dickson City, PA. Other Wegmans prices & coupon policies may vary.

No Response to "Wegmans Weekly Deals w/ Match Ups ~ 03/20 thru 03/26"

Post a Comment